אוגוסט חם ברשויות המקומיות ועוד

אף שאנו באוגוסט אנו לא נחים לרגע ושמחים לשתף אתכם בפעילות הארגון בתחומי תחבורה מקיימת, תחבורה לקראת בחירות ותחבורת העתיד

מפגש למידה בנושא תחבורה לקראת הבחירות לרשויות המקומיות 

5.9.2018 באודיטוריום רמת הנדיב.

נושא התחבורה בבחירות לרשויות המקומיות הקרבות יהיה נושא מרכזי, אך מה אנו מצפים מהמועמדים? ואיך היינו רוצים לקדם תחבורה בת קיימא? ואיך כל אחד ואחד מאתנו היה רוצה שתיראה מערכת התחבורה במקום מגוריו? יום עיון יעזור למשתתפים בו לגבש את תפיסת עולמם בתחום התחבורה המקיימת.

להרשמה לחץ כאן למידע נוסף לחץ כאן

   

לראשונה נושא התחבורה המקיימת מקבל מקום של כבוד בבחירות לרשויות המקומיות
 
על פי סקר שנערך עבור תחבורה היום ומחר ל81% חשוב שראש העיר/מועצה הבא יקדיש תשומת לב עיקרית לשיפור התחבורה.
הבחירות מתקרבות ולשמחתנו נושא התחבורה מקבל מקום מרכזי בשיח הציבורי ברשויות רבות- מוזמנים לעיין במסמך המפרט את חשיבות נושא התחבורה במצע הבחירות לרשויות המקומיות 2018 . אנו נשמח אם תשתפו אותנו בעמוד הפייסבוק כיצד נכנס הנושא אצלכם ברשות- סרטונים בהם מועמדים מדברים על הנושא,  מצע רלוונטי או כתבה בעיתון מקומי.
   

סקר תחבורה בערי השרון

מטרת הסקר היא להבין את הצרכים של האנשים שעובדים או גרים בחדרה, נתניה, כפר סבא, הרצליה, רעננה, טייבא, וקאלנסווה, מאיפה ולאן מתבצעות עיקר הנסיעות שלהם ובאילו אמצעים, על מנת לקדם שיפור בשירותי התחבורה וצמצום השימוש ברכב פרטיהסקר נוצר במסגרת מיזם תחבורה מקיימת בערי השרון- שיתוף פעולה בין ארגוני חברה אזרחית בתחום התחבורה (תחבורה היום ומחר, 15 דקות, ישראל בשביל אופניים) ומנוהל על ידי מכון ירושלים למחקרי מדיניות ומלווה אקדמית על ידי המכון לחקר התחבורה בטכניון.

נודה אם תעבירו לאנשים הרלוונטיים שישתתפו בסקר

 
   

הדרכות במסגרת "מיזם תחבורה מקיימת בערי השרון" 

במסגרת מיזם תחבורה מקיימת בערי השרון נקיים תכנית הדרכות לאנשי המקצוע ברשויות המקומיות השותפות (הרצליה, חדרה, טייבה, כפר סבא, נתניה, קלנסווה). 

| 16.10.18 | מפגש 1: ניהול מערכות תחבורה במטרופולין    | 20.11.18 | מפגש 2: תכנון תחבורה ציבורית

לפרטים נוספים ולהרשמה לחץ כאן                                                                                                        התוכנית מיועדת לעובדי רשויות בלבד. עדיפות לעובדי רשויות עירוניות בערי השרון.

 

   

יום עיון בנושא השלכות הרכב האוטונומי על שימושי הקרקע והתכנון העירוני

9.10.2018, סינמטק תל אביב תחבורה היום ומחר חברה ליוזמה של יחידת המדען הראשי במשרד התחבורה לקדם שיח בנושא הרכב האוטונומי. העולם רוחש מפעילות ופרסומים על המהפכה התחבורתית שתחולל כניסת הרכב האוטומטי. חלקם הגדול של הפרסומים נובע מחברות הרכב והטכנולוגיה, ויתכן שגם הקהילה האקדמית בעולם מוטה על ידי הכסף הגדול של החברות הטכנולוגיות. קיים חשש שאנחנו מוצפים בהערכות אופטימיות ולא מקבלים דיון מאוזן. מבטיחים לנו את קץ עידן הפקקים ובעיות החניה. אך האם התרחיש הזה בכלל ריאלי? כל אלו, ושאלות רבות אחרות יידונו ביום העיון שנקיים, בשיתוף פעולה עם בעלי עניין בממשלה, בשלטון המקומי, באקדמיה במגזר השלישי.

לפרטים נוספים לחץ כאן

להרשמה ozr@mot.gov.il